Автоматизація складської логістики

Автоматизація складу також включає складську логістику, мета якої скоротити витрати і організувати ефективний рух товару на складі шляхом впровадження програмно-апаратного комплексу. Автоматизація складської логістики — це непростий процес, що потребує часу та уваги.

Складська логістика

Автоматизація складської логістики знижує збитки. Складська логістика бере за основу правило: якщо якісь операції не додають цінності товару або продукту, такі операції можна вважати збитковими для підприємства. Їх можна розділити на 4 категорії:

  • виробництво;
  • помилки персоналу;
  • зайві переміщення по складу;
  • зайва обробка.

Необхідність автоматизації складкою логістики на виробництві

Щодо складу це може бути: створення великої кількості видаткових накладних, частина яких відвантажується через пару годин, частина відвантажується через добу, а складські працівники починають одночасно збирати товари за всіма видатковими накладними або навпаки готують ті, що відвантажаться через добу, займаючи вантажний пандус і як наслідок відвантаження більш ранніх видаткових накладних неможливе. Автоматизація складської логістики вирішує цю проблему.
 
Сюди ж можна віднести пропускну здатність розвантажувального пандуса, коли замовляється більше машин, ніж одночасно може знаходитись на навантаженні, ті машини, які не потрапили на навантаження, просто стоять у черзі. Також через неправильний розподіл навантаження з'являється ймовірність розширення штату, який буде задіяний тільки в годину пік, а решту часу буде без діла.  
 
Рішення. Система повинна розраховувати та ранжувати за часом дані процеси.
 

Складська логістика

Помилки персоналу

Сюди можна зарахувати неправильний прийом товару – прийняли бракований чи некомплектний товар, неправильне зберігання.

Рішення. Складання правил у системі, без виконання яких вона не дозволить провести товар.

Зайві переміщення по складу

Складські співробітники витрачають дуже багато часу на переміщення по складу у пошуках якогось найменування товару, візка, порожньої палети тощо. І при цьому ходовий товар стоїть не в найзручнішому місці, від куди його найпростіше взяти, а навпаки десь у далекому місці складу, де його найпростіше поставити і зберігати. Багато керівників відмовляються від адресного зберігання і втрачають на цьому левову частку часу і, як наслідок, зазнають збитків.

Рішення. Використовувати адресне зберігання товару на складі із прив'язкою до облікової системи.

Зайва обробка

Дуже часто буває, що приїжджає товар під різних клієнтів однією полетою, після чого доводиться розбирати палету і сортувати товар під кожного клієнта. Ще один приклад – це неправильне розвантаження, замість того, щоб купити штабелер та ще одну роклу, підприємець наймає вдвічі більше персоналу, але при цьому швидкість розвантаження машини не збільшується, а навпаки зменшується, оскільки співробітники заважають одне одному. Та найяскравіший приклад, коли комплектувальник підходить до сектора або товару і намагається знайти необхідне найменування у видатковій накладній, і ця операція повторюється дуже багато разів, наслідок даної дії, багато часу йде в нікуди.

Рішення. Налагодити систему замовлень у форматі – кожна видаткова накладна – це окрема палета, якщо це можливо. Використовувати розвантажувальні пристрої та алгоритми розвантаження. Використовувати адресне зберігання, вказувати розташування товару у видаткових накладних, виконувати сортування не за алфавітом, а за адресою, щоб комплектувальник заходив у сектор один раз.

Автоматизація складської логістики

За статистикою, комплектувальник витрачає 50% свого часу на переміщення по складу, 20% на розгляд накладної у пошуках товару, 20% на очікування поки звільниться палетер, підвезуть порожній піддон, коли другий комплектувальник звільнить місце тощо, і лише 10% часу йде на виконання самого завдання. Автоматизація складської логістики дозволить значно скоротити тимчасові витрати та підвищити продуктивність працівників.

Автоматизація складу

Автоматизація складу

Виходячи з описаних вище проблем з логістикою на складі, компанія «Райт Тім» пропонує рішення, завдяки яким автоматизація складської логістики пройде успішно, відмінно інтегруючись на підприємство. Ми можемо реалізувати автоматизацію складської логістики як окремого сегменту, так і всього складу.


Якщо Вас зацікавили послуги нашої компанії, або у вас є питання – ви можете отримати безкоштовну консультацію за телефоном

(056) 716-25-52

або у нашому офісі за адресою

Україна, м. Дніпро, просп. Олександра Поля, 121д


Інші пропозиції з автоматизаціїНезареєстровані користувачі не можу залишати коментарі